19. Jirásková Eva Lanškroun 00:38:41
20. Kroupova Petra 00:38:54
Výsledky od pořadatelů:

Petr Pechek za 23:58, Miloš Smrčka pátý.

191 běžců se vypravilo do Lochovic na zdolání 350m převýšení na vrchol Plešivce. Nejlépe se opět vedlo pětinásobnému maratonskému mistru republiky Petru Pechkovi. Zvítězil s velkým náskokem před dvojicí Vlastou Fleglem a Michalem Vokrouhlíkem.

Stromšík novým rekordmanem na stovce 19.07.2018
Sprinter Zdeněk Stromšík ozdobil Velkou cenu Tábora novým národním rekordem na stovce. Výškařka Michaela Hrubá splnila limit na ME v Berlíně. Dálkař Radek Juška předvedl skok za osm metrů.

Barboře Špotákové se narodil syn Darek 15.07.2018
Barboře Špotákové se narodil druhý potomek. Po Jankovi má dalšího chlapce, který se jmenuje Darek.

Forejt 9. ve finále diskařů 15.07.2018
V průběhu závěrečného dne mistrovství světa juniorů v Tampere měli na programu svá finále diskař Jakub Forejt, který skončil devátý a stýplař David Foller, jenž doběhl na třinácté pozici.

Páté místo pro štafetu, Skypalová 7. 14.07.2018
Dvě umístění v elitní osmičce dnes vybojovala česká výprava na MSJ v Tampere. Štafeta sprinterů si doběhla pro páté místo. Kladivářka Kateřina Skypalová obsadila ve finále sedmé místo.

Zprávy z triatlonu

Pavel "Karlos" Petrásek a Kateřina Janovská zvítězili na HamrMan Sprint 2018
V neděli 15.7.2018 se v Hamru na Jezeře, okres Česká Lípa, uskutečnil již 4. ročník stále oblíbenějšího triatlonového závodu Hamrman Sprint, který je součástí Hamrman Tour čítající tři závody rozdělené dle délek tratí (Hamrman 70.3, Hamrman Sprint a Hamrman Hobby). Závod se skládá z 750m plavání, 20km na kole a 6km běhu. Plave se v Hamerském jezeře, na kole se jede po pěkném asfaltu do nedalekých obcí Osečná, Družcov a běží se po lesních cestách a silnici kolem jezera.

O Evropské tituly ve sprint triatlonu se pojede v Tartu
TARTU (Estonsko), 18. července – V estonském Tartu začíná boj o evropské tituly. Od 19. do 22. července se tu uskuteční mistrovství Evropy na distancích sprint triatlonu. Juniory čeká kromě individuálního závodu také štafeta.

Na MS v ITU dlouhém triatlonu zvítězili Frederiksen a Dapena
Světový šampionát se tradičně jezdí na vzdálenostech 3 km plavání, 120 km na kole a 30 km běhu, tuto porci kilometrů nejlépe zvládla Dánka Frederiksen a ©paněl Dapena. Z českých závodníků se na start postavila pouze závodnice AG Milada Brabcová, která obsadila 21. místo v K40-44.

Druhý pohárový závod - Zimní běh Litní

Rádi bychom pozvali všechny přízníce běhání na již 5. ročník ZIMNÍHO BĚHU LITNÍ A ZÁMECKÝM PARKEM, který se koná tuto sobotu 21.1.2017. Tento závod se snaží nabídnout běhání celé rodině, je určen pro širokou veřejnost.

Hlavní závod má start ve 12 hodin, dětské kategorie startují od 10 hodin.

Je také zařazen běh pro handicapované závodníky. Dále se poběží běh pro zdraví a kondici, který je určen pro všechny, kdo si chce ověřit svoji vlastní zdatnost. Vítěz tohoto běhu je určen losem – vyhrát může kdokoliv. Více informací a přihlášky: www.behlitni.cz nebo na jastana@volny.cz, tel. 603194175. Také se lze přihlásit až na místě.

21.1. zimní běh Litní - startovné

Do 11.1. je zlevněné startovné na závod za 100,-, do 19.1. za 150,-, na místě pak 250,- ! Registrace je elektronická. Bude také nová trať, místo loňských pěti okruhů vás čekají dva delší terénní okruhy.

Tomáš Mach vítězí v mrazivém Oseku

Tomáš Mach Fotky ze startu a doběh ¦ Fotky z vyhlášení a od pana Aloise Crka

Tomáš Mach využil neúčasti obhájce prvenství Jana Procházky a z loňského druhého místa se posunul na letošní stupeň nejvyšší. Následující pořadí mužů se prakticky shodovalo s předchozím ročníkem. Za vítězem se ztrátou 20s doběhl Jan Hostička před Danem Kupidlovským, prvním čtyřicátníkem. Nejmladší muže pak doplnil na stupních vítězů kategorie do 39 let ještě nadějný Honza Franěk z Triclubu Příbram.

Zmrzlý podklad donutil mnoho závodníků obout tretry a diváci tak byli svědky neobvyklého klapavého doprovodu. Ze silnice sbíhal do terénu na vedoucí pozici Dan Kupidlovský. V lesních partiích již převažoval zasněžený terén, se kterým si nejlépe poradila dvojice Mach - Hostička a do závěrečné silniční pasáže vběhla se značným náskokem na pronásledovatele. Tomáš Mach pak nasadil ke zdrcujícímu závěru a zlomil jakékoliv pochybnosti o své dnešní dominanci.

Brdský pohár pokračuje 21.1. zimním během v Litni

7.1. první závod - Partyzánská stezka v Oseku

41. ročník závodu Běh partyzánskou stezkou, který v obci Osek pořádá v sobotu Slavoj Osek společně s centrem volného času dětí a mládeže Domeček Hořovice, obec Osek a Český svaz bojovníků za svobodu Beroun.

Běh partyzánskou stezkou je pořádán na počest protifašistického odboje na Hořovicku. Jeho symbolem je partyzánský kryt, který vybudovali místní lidé a byli za to popraveni. Jejich potomci stále v Oseku žijí.

Loňským vítězem se stal bezkonkurenčně Jan Procházka, několikanásobný vítěz slavné Velké Kunratické

Propozice, mapa a profil trati, Fotky z loňska, Výsledky: 2016 - děti, 2015, 2014