30.11. Slavnostní vyhlášení poháru i dětské závody Podrobnosti

Pozvánka na 17.11. od Lukáše Nového do Vráže u Písku

Ztráty a nálezy:
Nový Rybník: Nalezeno dámské tílko a pás od Polaru na paži

Dražovka: Nalezena brašna Hama od fotoaparátu

Časomíra Brdského poháru 4timing hledá posily z řad sportovních nadšenců. Nabízíme práci zejména na soboty, vše naučíme. Stačí se ozvat. Až na několik výjimek, příjemný kolektiv.

Maršánová 15. na MS v horském maratonu 17.11.2019
Druhý soutěžní den patřil v argentinské Ville la Angostuře patřil světovému šampionátu v horském maratonu. Na start se postavilo celkem deset českých nadějí. Nejlepšího umístění dosáhla patnáctá Lucie Maršánová.

Česká vrchařská paráda v Argentině 15.11.2019
Argentinská Villa la Angostura hostila 35. světový šampionát v běhu do vrchu, který byl pro české barvy veleúspěšný. Juniorka Barbora Havlíčková si doběhla pro stříbro a Marek Chrascina vybojoval mezi muži bronz. Mužská sestava ovládla soutěž družstev, ženy byly druhé a juniorky skončily třetí.

Ptejte se Víta Müllera 14.11.2019
Pozvánku k rozhovoru měsíce tentokrát přijal překážkář Vít Müller, jenž se na nedávném mistrovství světa probil do semifinále a je stabilní oporou reprezentačních štafet. Letošní úspěšnou sezónu završil desátým místem v anketě Atlet roku 2019.

Finalistky světového atleta roku 13.11.2019
Přinášíme přehled pěti finalistek, mezi kterými se rozhodne o nejlepší světové atletce roku 2019. Do užšího finálového výběru se vešly Shelly-Ann Fraser-Pryceová, Sifan Hassanová, Brigid Kosgeiová, Dalilah Muhammadová a Yulimar Rojasová.

Zprávy z triatlonu

Paratriatlonista Honza Tománek se ohlíží za stříbrným MS a úspěšnou sezonou
Honza se postavil potřetí na start MS 70.3 a potřetí vybojoval medaili. Po dvou zlatých bral letos ve francouzském Nice stříbro. Jak hodnotí letošní sezonu? Více v rozhovoru

Milda Bayer úspěšně pokračuje ve své bohaté kariéře, což dokumentují jeho výsledky za rok 2019.
Sezona triatlonové legendy Mildy Bayera byla dlouhá a bohatá na závody, a to jak v České republice, tak i v zahraničí. A podle dosažených výsledků také velmi úspěšná.

Janoušek i Havránková opět bez konkurence

35. ročník Svatojánské 20 se konal na stejných tratích jako minulý rok, se startem a cílem na atletickém stadionu TJ Lokomotiva Beroun z.s. Závod se konal za velice přiznivých povětrnostních podmínek, slunečno, cca 13°C, vál mírný protivítr při návratu od osady v Kozle do Berouna, v "krosovém" úseku podél Lodenického potoka byla trať jen mírně rozblácená. K závodu odstartovalo 159 závodníků, vsichni dokončili. Vítěz závodu mužů Milan Janoušek překonal svůj loňský traťový rekord o 1 minutu a 16 sekund.

Výsledky: Oficiální, celkové, kategorie, Záznam startu

Fotky: Z trati, Start a cíl, z vyhlášení z historie závodu

16.11. Svatojánská 20 opět startuje na dráze

Start a cíl závodu bude opět na atletickém stadionu TJ Lokomotiva Beroun (Tyršova 85, Beroun). Tratě budou vedeny stejně jako v minulém roce.

web závodu, Fotky 2018, Seznam přihlášených

Junioři z Příbrami zlatí na 86. Velké Kunratické

Jan Skalička vítězí mezi juniory časem 13:02, stejně tak zvítězila i Veronika Novotná ze Sportingu Příbram. Petr Pavlišen absolutně 12. časem 12:42. Třetí mezi juniorkami skončila Bára Placatková, celkově 8. Absolutně nejrychlejší byl Marek Chrascina, zaběhl 11:21. Traťový rekord Vlasty Zwiefelhofera je však 10:58,9.

9.11. - 35. ročník běhu podzimní Dražovkou

Výsledky: Děti, Celkové, kategorie, časy kol, kontrolní záběr z cíle

Srdečně zveme malé i velké závodníky na jubilejní 35. ročník podzimního běhu Dražovkou.

Přihlášky, Podrobnosti, Propozice pdf, Fotky ze závodu

Spolupořadatelé: Město Hořovice, Atletický oddíl LOKO Beroun

Kdy: sobota 9. listopadu 2019
Místo startu: Lesopark Dražovka, ulice U Vodojemu Hořovice (Podlužská ulice)
Prezence: Lesopark Dražovka, ulice U Vodojemu Hořovice (Podlužská ulice)
Dětské kategorie: 8:30 - 9:10
Dospělí a dorost: 9:30 - 11:00
Nejmladší příchozí: 10:30 - 10:45

Trať: Převážně lesní cesty v členitém terénu.
Předpis: Závodí se podle pravidel atletiky a tohoto rozpisu.
Startují: Přihlášení závodníci zodpovídající za svůj zdravotní stav.
Cena startovného: žactvo, dorost 50 Kč dospělí 100 Kč

Občerstvení: V cíli čaj a sušenka.

Ceny: První tři závodníci v každé kategorii obdrží diplom a drobnou cenu.

Upozornění pro závodníky: Prezence se koná v Dražovce. Místo pro převlečení je k dispozici v lese v prostoru u startu, proběhne zde i vyhlášení výsledků. Všichni závodníci startují na vlastní nebezpečí.

21. ročník Králodvorského čtverce

10,5km rovina - 5 okruhů: Celé sám Lukáš Krýsl 35:32. Petr Pavlišen 36:51, Matěj Čaščevoj z Berouna 36:58, Hostička 37:33, Petr Havelka 38:15, Lukáš Kořínek 38:21, orientační běžec Ondřej Kazda a místní Martin Votava. Andrea Frantová první žena v cíli.

Výsledky 1. část a 2. část

38. ročník opět pro Šimona Ekla

Systémem start-cíl opět vyhrál domácí Šimon Ekl. Druhý překvapivě Petr Pavlišen. Dále pak se objevili v cíli Martin Černý a v těsném závěsu první čtyřicátník Jirka Rosol. Jeden okruh z žen nejlépe zvládla věkem ještě dorostenka Daniela Karasová.

Na skvěle značené trati a za ideálních světelných podmínek zabloudila pouze nejzkušenější závodnice Milada Bartošová.

V příštím ročníku by se závod předběžně mohl objevit v kalendáři Brdského poháru. Mléko za bednu a divočáka v tombole zatím žádný závod nemá.

Běh pro republiku

Připomenout osudy politických vězňů si přišlo více jak 200 lidí z toho 110 běžců, které neodradilo ani podzimní mlhavé počasí. V takovémto a mnohem horším museli strádat političtí vězni mnoho roků za ostnatým drátem a těžce pracovat na těžbě uranu“, říká Josef Hovorka organizátor Běhu pro republiku.

web akce

20.10. Maraton Praha - Dobříš

Místa nejvyšší opanovali Gerychovi, společně vyhráli i soutěž dvojic. David přiběhl z Prahy za 3:00:15, Michaela za 3:20:01. Výsledky.

Z dalších víkendových maratonských výsledků nutno vyzvednout zlepšení osobního rekordu Saši Pavlišena o 23 minut na 3:53:08 v Třeboni

Nejstarší český maraton „Marathon Praha – Dobříš“ oslaví v letošní obnovené podobě 112. narozeniny. Už v roce 1908 ho totiž odstartoval legendární sportovní buditel a spoluautor olympijské charty Jiří Guth – Jarkovský. Buďte při tom letos i vy!

Přejděte na stránky závodu pro bližší informace, mapy i přihlášky…

Záznamů: 1-10 z celkem 207   Začátek | Předchozí | Následující | Konec

Datové podklady: Jarda Dražan. Vizualizace dat: