Termíny závodů pro rok 2024: Termínovka ¦ Přihlášky na závody

13.1. Běh partyzánskou stezkou dětské závody Propozice
10.2. S čelovkou Dražovkou dětské závody Propozice
9.3. Zimní běh krajem J. J. Ryby Propozice
logo BBP

Brdský běžecký pohár - výsledky

Gahler foto
Pejšův mlýn CNC obrábění Pavlišen
Turek reality Coworking Příbram z.s.

4timing

Fotky z vyhlášení od Radka Eliáše, Petra Butzkeho, Ladislava Tejmla.


MČR v krosu - výsledky, lze najít mnoho Příbramáků. Anita Žáková bronzová.


Nečekejte na důchod, cvičte průběžně! Rozhovor trenéra Jana Kervitcera o aktivním životním stylu i v důchodu a trendu masových závodů.


23.12. - Vánoční kros Mýtem - 50. ročník, start 14:00 propozice, přihlášky


Pro milovníky běžeckých aplikací je možnost připojit se do skupiny Brdského běžeckého poháru a vzájemně sledovat své tréninkové snažení:
Garmin, Strava


Výsledky posledního závodu:
25.11.2023 - Vyhlášení poháru - závod dvojic

Pořadí žen v cíli Čas
Výsledky od pořadatelů:

Výsledky v pdf: Celkové, děti, rodinné trojice, kategorie, časy kol, rodinné trojice

Pořadí mužů v cíli Čas

Pokud by se někdo zbavoval staré, ale ještě funční LCD televize/monitoru od 80cm s HDMI nebo tiskáren USB i síťových, stačí nám napsat, vyzvedneme, lepší i vykoupíme. 4timing.cz.

Časomíra Brdského poháru 4timing hledá posily z řad sportovních nadšenců. Nabízíme práci zejména na soboty, vše naučíme. Stačí se ozvat. Až na několik výjimek, příjemný kolektiv.


Průběžné pořadí poháru TOP 10:
Pořadí juniorůBody
1. Černý Matěj SK Sporting Příbram995
2. Mígl Antonín TJ Sokol Dominikální Paseky795
3. Kindl Marek Loko Beroun400
4. Petrilák Matouš Nathaniel OK Dobříš395
5. Procházka Aleš Blatná390
6. Placatka Matěj SK Sporting Příbram200
7. Antosch Kryštof Hrušky200
8. Herink Tomáš A.C. TEPO Kladno200
9. Číž Alexandr Břeclav195
10. Dušek Matyáš Leon Včelaři Beroun195
Kompletní pořadí, Jednotlivé závody
2021 ¦ 2020 ¦ 2019 ¦ 2018 ¦ 2017 ¦ 2016 ¦ 2015 ¦ 2014

Brdský běžecký pohár na podzimní Dražovce

Brdský běžecký pohár naběhl na podzimní Dražovce zase o kousek blíž k finále. Příští sobotu na Svatojánské zazvoní zvonec na náběh do kola posledního. To opravdu poslední soutěžní kolo sezóny 2023 bude v Tochovicích 18. listopadu na krosu Podrejžím. Podzimní Dražovka po pršavém pátku nabídla neskutečné počasí, sluníčko a trenýrkovou teplotu. Kameny a kořeny klouzaly jako tradičně, kros není a nebude městský umetený běh.

Na Dražovce se blíží bod zlomu pro tu hezčí část pelotonu. Otázka stojí, jedno nebo dvě kola. A tak je na dámské části závodního pole rozhodnutí, jestli si příště vychutná ten kopec před cílovým seběhem dvakrát, anebo po prvním kole zamíří rovnou do sprchy jako tomu bylo do teď.

Petr Butzke

Fotky: od Míry Sedláčka


4.11. - Podzimní Dražovka

Výsledky v pdf: Muži, ženy, 14-15 let, 12-13 let, dorost celkově, kategorie, časy kol

Srdečně zveme malé i velké závodníky na 38. ročník podzimního běhu Dražovkou.

Starty i prezence dětí i dospělých letos najdete o 300m níže ve směru trasy u dřevěných altánků. mapy - dětské hřiště Dražovka

Kategorie dětí 12-13let, 14-15let, dorost a hlavní závod bude měřen čipově.

Přihlášky, Podrobnosti

Propozice v pdf


Králodvorský čtverec, teď už opravdu v podzimu

Že králodvorský čtverec je obdélník, to není nic nového, to že se běží pětkrát dokola a okolo taky ne. Zamotala by se z té geometrie hlava. Rovinatá desítka, to je pohárovém běhání vítaná bílá vrána. Pravda, trasa nevede přes louky, skály, lesy, kde první český horolezec, Boriš, umí po skalinách, běhat i lézt. Králodvorský čtverec není záležitost pro romantiky, ale je to rychlý atletický závod. I v tom je kouzlo. Uspořádat závod, není sranda, zvlášť, když není úplně léto a teplota vyžaduje po doběhu čepici a teplou bundu. Něco v Králově Dvoře dnes chybělo. Nepříjemná časová zpoždění startů závodů dětí, zpožděné vyhlašování výsledků a zmatečné informace věhlasu závodu nepomůžou. Ono nadšení pro věc nestačí. Zvlášť když registrace v BBP je dávno zmáknutá problematika. Stálice a hvězdy pohárového běhání nejsou slečinky, že by to nepřežily, ale na druhou stranu, když to organizátorům klape…

Petr Butzke

Fotky: od Ivany Rosolové, od Miroslava Vondry


Nová atletická dráha v Dobřichovicích?

Atletický stadion se nerodí těžce jen v Příbrami.

V Dobřichovicích chtějí v neděli 5. listopadu položit první kámen v podobě běžeckého závodu Dobřichovický běh

Popis výstavby atletického zázemí v Černošicích a Dobřichovicích

Závod je pořádán pro všechny věkové kategorie. Tratě od 200 m do 6 km a výtěžek poputuje jako příspěvek na vybudování nové atletické dráhy.

ASK Dipoli - Dobřichovický běh


Malá křivoklátská s velkým kopcem

Tradiční závod pod hradem Křivoklát prodělal premiéru v Brdském běžeckém poháru. A zdařilou. Počasí neuvěřitelné. Běžci nalehko, slunce v plné palbě. Kdyby se údolím pod Křivoklátem nenesla kořeněná vůně spadaného listí, nikdo by si netipnul, že podzim je na koni. Malá křivoklátská se vyznačuje prudkým kopcem, kozí stezkou od potoka až k hradbám královského hradu. Nahoře se nohám do dalšího běhu nechce, musí jim být vyhrožováno, spíláno, musí být přemlouvány. Slabší povahy je prostě uprosí. Závod je závod, odpočinek a relaxace jsou na pořadu jindy. Pro kategorie s dvěma okruhy trasy, je to přemlouvání a rozbíhání nohou dvojmo. To druhé dá víc práce. Zatáčky na ochozové cestě překvapují jedna po druhé, přinášejí pocit, že žádná není poslední. Sešup dolů k potoku je v mlhovině před očima. Pak jen rovinka po louce a brána Brdského poháru. Je to tam uložený. Ani ten kopec, ani zatáčky vysoko nad údolím nám nikdo nemůže vzít.

Petr Butzke


21.10. - Malá křivoklátská

Výsledky v pdf: Děti, celkove, kategorie

Sportovní areál U Kolečka

www.sokolkrivoklat.cz


28.10. - Králodvorský čtverec

V sobotu 28. října se uskuteční XXIII. ročník silničního běhu Králodvorský čtverec o putovní pohár starosty města Králův Dvůr. Sportovní akci pořádá Městský úřad Králův Dvůr na počest vzniku samostatné Československé republiky. Spolupořadateli jsou SDH Králův Dvůr, SDH Počaply a TJ Sokol Králův Dvůr.

přihlášky (platba jen na místě), foto 2022


Respekt pro všechny, kteří běželi pro republiku

Běh pro republiku se uskutečnil v neděli 22. 10. 2023 v okolí Památníku Vojna u Příbrami v rámci oslav 105 let vzniku ČSR. Již od roku 2018 se koná tento běh s cílem připomenout si osud lidí uvězněných v táboře Vojna a v dalších komunistických vězeních. Mnozí z vězněných se často ocitli na útěku a museli tedy běžet, proto dnes pořádáme běh svobody a demokracie.

Letošní ročník byl spojen se vzpomínkou na válečného hrdinu, generála Rudolfa Pernického, který byl vězněn 11 let. Běh na 5 km v kategorii žen zvládla nejrychleji Anna Perglerová, na druhém místě skončila Martina Jeníková a třetí Jana Vařeková. V kategorii mužů obsadil první místo Jan Máša, na druhém místě doběhl Matěj Placatka a třetí skončil Daniel Kraus.

Josef Hovorka
Tisková zpráva, behprorepubliku.blogspot.com


Běhání u památníku Vojna

U běhání kolem památníku Vojna vlastně nejde o to běhání. Jde o připomenutí, jak to uhlazené jsoucno je křehká záležitost. Stačí opravdu málo, stačí uvěřit a zvednout ruku pro čirou nepoznanou lež a zlo začne působit hoře a ubližovat lidem. Paradoxně i těm, kteří ho páchají. Pořád se najdou jedinci, jako byli Hitler, Lenin, Stalin, Gottwald nebo Putin. Nebezpeční, se schopností lhát, až to je k uvěření. Připomenout si, že to zlo prošlo kolem Příbrami v téměř krystalické podobě, přišli do brány památníku na Vojně desítky běžců, mezi nimi samozřejmě známě tváře ze závodů Brdského běžeckého poháru. S úsměvem, pár bublin sebou, běh na vojně nebyl tryzna, bylo to připomenutí, že víme o co jde!

Petr Butzke


Podzimí Běh pro republiku u Památníku Vojna

Unikátní běh v okolí Památníku Vojna se uskuteční 22. října 2023. Běh pro republiku se koná při příležitosti 105. výročí vzniku ČSR. Každoročně připomíná osudy lidí uvězněných v táboře Vojna a v dalších komunistických lágrech.

Celá pozvánka, behprorepubliku.blogspot.com


Záznamů: 11-20 z celkem 744   Začátek | Předchozí | Následující | Konec


Datové podklady: Jarda Dražan. Vizualizace dat: