Pozvánka na 27.4. na Veselý vrch

Prezentace: Fotbalové hřiště TJ Prostřední Lhota od 9.00 hodin.

propozice v pdf, přihlášky

CO JE NOVÉHO?

Příbraman Víťa Průša uběhl za necelých 24 hodin v prakticky zimních podmínkách na K6ultra festivalu v Konstantinových lázních vzdálenost 171,240km a obsadil druhé místo. výsledky

Fotky z Penzion cupu

Fotky z Dražovky: od Petra Butzkeho, od Míry Sedláčka

výsledky MČR v půlmaratonu

Fotky z Litně: děti a mládež, hlavní závod, příprava závodu, běh o zdraví, záznam doběhu

Fitness běh na 3,5kmzdarma100 Kč
* – Školní štafety mají startovné zdarma.

19.3. Josefský běh v Cerhovicích

7. ročník přespolního běhu pro děti a dospělé, který pořádají Marie Holakovská a Kateřina Čapková za podpory Městyse, ZŠ a MŠ Cerhovice.

Podrobnosti a propozice, fotky z předchozích ročníků, video 2019, FaceBook, Web závodu

Matěj Placatka šestý v Pečkách

Čas 32:05 na nejrychlejší silníční desítce v Čechách znamenal pro příbramskou naději celkové šesté místo. Na podium nejlepších se dostal i Jan Máša.

Jak to bylo v Bezděkově po sedmi měsících a dvaceti dvou dnech od 21. srpna

Sluníčko plnilo zadání meteorologů, dělat na plné pecky jaro. A na louce v Bezděkově se zase běhalo. Po sedmi měsících a dvaceti dvou dnech byla louka zase ozdobená nafukovací bránou Brdského běžeckého poháru. Parta pořadatelů prožívala to lechtání kolem žaludku. Aby chata byla alespoň zavlažená, aby pro všechny bylo dost čaje, aby si bylo na co sednout, aby trasa měla značení a nikdo nezabloudil, aby se ze staré hasičárny přineslo podium, aby byly medaile a putovní pohár, a sušenky, a odpadkové koše, aby se nezapomnělo objednat to počasí, které způsobí ten skoro jarní třpyt v očích, aby byla časomíra, aby byla švanda, třeba s ochočeným medvědem, aby bylo čím odstartovat závod, aby vůbec někdo přijel… Výběr trasy měl odpovídat tomu, že to je Brdský běžecký pohár. Pořádný kopec nesměl chybět. Trať dovedla závodní peloton až na sedm a padesát tisíc decimetrů nad mořem. Do větší nadmořské výšky závodníky pozve jenom Brdská pětadvacítka. Tak si parta, která 1. ročník uspořádala, udělala radost. Nechyběla trocha dojetí, ale proč ne, když se zakládá tradice, to k tomu patří.

Petr Butzke

P.S. … a to že vítězové v ženské a mužské kategorii, Anita Žáková a Zdeněk Zeman, zaběhli traťové rekordy je jasné …

Výsledky: Celkové, kategorie, muži/ženy, záznam doběhu

Sokol pomáhá

Více na: behproukrajinu.cz

Sejdeme se v Bezděkově

Je to trochu schizofrenní, podle meteorologů už od 1. března bude jaro, tedy meteorologické, podle astronomů až 20. března, jaro astronomické. A tak v Bezděkově poběžíme 12. března v zimě i na jaře, podle toho, komu kdo fandíme, jestli meteorologům nebo astronomům. Faktem je, že poběžíme přes dominantu kraje, přes vrch Štěrbinu, to je ten stožár na nejvyšším kopci na obrázku. Asi bych se ale radši přiklonil k astronomům. Než se překulí galaxie, tak to trvá. Meteorologům přejde fronta, počasí je neposlechne a dnes už si nikdo nepamatuje, co bylo v předpovědi předevčírem.

Petr Butzke

P.S. … a záleží na tom? Stejně poběžíme, voda, nevoda, bahno, nebahno, jaro, nejaro, zima, nezima. Máme to zakódované v DNA, a co víc, i v srdci!

Máte se na co těšit, Přihlášky, propozice, FB

Halové MČR v atletice v Ostravě

Jan Skalička vybojoval čtvrté místo v nedělním běhu na 1500m z 3:53,91. Zvítězil Daniek Kotyza v čase 3:50,38.

V sobotním startu na 3000m doběhl osmý časem 08:35,99. Vítězný Damián Vích 08:11,24

Výsledky

Jak to bylo ve Kbelích a na desítce k tomu

První březnová sobota je zasvěcena v obci Kbely, dnes tedy Praha 19, desítce. Ne v lahvi ve stupních prokvašení, ale na silnici a v kilometrech. Trasa vede kolem letiště, do Satalic, pak směrem na Radonice, do Vinoře a opět do Satalic, lehce do kopce, kolem obory, kde jsou stromy plné střepin z bomb, a do Kbel, a tam byl cílový oblouk, čaj a sušenka a bedna. Známých tváří spousta. Dana Svobodová, 1. místo v kategorii, Honza Svoboda, 3. místo, Stáňa Hartmanová, bramborová medaile, Petr Jilg na trati s nádhernou čelenkou BBP. To není zdaleka všechno. Běželi Petr Butzke, Tomáš Uxa, Miládka Bartošová, Petr Kyselý, všichni stálice nebe Brdského běžeckého poháru. Anita Žáková, tentokrát osobák na desítku, 38:22, a to je začátek sezóny! Anetka Uxová s Jardou Šafaříkem ve štafetách vyběhli poslední místo na bedně. Dá se tomu říct líná úplně líná sobota?

Petr Butzke

P.S. … bezvětří, 3o C, zataženo, ideálně…

Dana Svobodová se časem 54:43 na Kbelské desítce zařadila na druhé místo v českých historických tabulkách v silničním běhu na 10 km v kategorii ženy 70+.

1. Hanáková Marie 53:29
2. Svobodová Dana 54:43
3. Dvořáčková Dagmar 55:22

zdroj : atletika.cz - veteránské tabulky,
úředně ověřil a ručí za to stálice Petr Kyselý

Halové MČR juniorů a dorostu v Ostravě

Halové mistrovství juniorů v Ostravě bylo vrcholem zimní sezony pro několik příbramských závodníků. Většinou však soutěží v barvách oddílů s lepšími podmínkami a zázemím pro trénink. Na 800 m vybojoval Matěj Šolc (USK Praha) třetí pozici za 1:57:00. Třetí byla také Adéla Steinsová (LOKO Beroun) na 3000m v novém osobním rekordu na této trati 10:14,78. Na 3000m jsme měli v juniorech dvojnásobné zastoupení: Jan Máša (PSK Olymp Praha) doběhl pátý za 8:54 a Matěj Placatka sedmý za 09:03,55, běžel v barvách SK Sporting Příbram. V rozběhu na 800m si vytvořil nový osobní rekord Matěj Černý 2:05.89, na postup do finále to ale nestačilo. Výsledky MČR

Při souběžných závodech na pražském Olympu ve Stromovce si příbramský Jan Skalička (Spartak Praha 4) zaběhl výborný čas na 1500m 3:51,48. Ve velmi silně nabitém startovním poli to stačilo na 4. místo. výsledky

Liteň s větrem ve vlasech, a to doslova

První fotky od pořadatelů

Vítr se neproháněl jenom ve vlasech, prohnal se v noci nad areálem liteňského zámku, shodil kus střechy zrovinka do průjezdu do dvora, kudy mělo proběhnout startovní pole 10. ročníku závodu. Organizátoři na poslední chvíli po tomto zásahu vyšší moci museli pozměnit závěr trati.

Po večerní Dražovce čekal na malé velké běžecké naděje druhý podnik BBP. Těch nadějí se sešlo na sto a dvacet. Body se jen sypaly, cinkavé chvilky štěstí na bedně. Ten pohled z bedny, to je jako pohled na svět z koňského hřbetu.

Dospěláci startovali ve dvou vlnách, nejprve hoši, dámy o pět minut později. Čekala na ně téměř suchá trať. Ostrý západní vítr připravoval o tempo na delších rovinkách proti. Jen ta hromada suti, která trochu změnila trasu, by mohla zamrzet. Jenže tenhle závod byl pohoda a opravdový vítr ve vlasech.

Tým pod taktovkou ředitele závodu Standy Krtka odvedl skvělou práci.

Virtuální běžecké skupiny

Pro milovníky běžeckých aplikací je možnost připojit se do skupiny Brdského běžeckého poháru a vzájemně sledovat své tréninkové snažení:
Garmin, Strava

Nabídka spolupráce

Časomíra Brdského poháru 4timing hledá posily z řad sportovních nadšenců. Nabízíme práci zejména na soboty, vše naučíme. Stačí se ozvat. Až na jednu výjimku, příjemný kolektiv.

Pokud by se někdo zbavoval staré, ale ještě funční LCD televize/monitoru od 80cm s HDMI nebo tiskáren USB i síťových, starých laptopů, stačí nám napsat, vyzvedneme. 4timing.cz.