Brdský běžecký pohár

Místní atletika

Příbram má mistra republiky juniorů v běhu do vrchu

Na supertěžké trati na zadovské sjezdovce v okruhovém systému nahoru a dolu vybojoval Matěj Placatka ze Sportingu Příbram své první mistrovské zlato. V závodě dospělých vyhrál Marek Chrascina. Třetí byl Petr Pechek. Až 7. místo si odváží favorit a maratonský mistr Jiří Homoláč, zvolil špatnou obuv, po startu začalo vydatně pršet, terén byl velmi kluzký. V ženám nejlépe zaběhla Adéla Stránská před Pavlou Schornou. Jan Máša nestartoval pro zranění. atletika.cz, Výsledky

Fotky od Jana Kervicera

Matěj Placatka vyhrál další závod Run Tour

Matěj Placatka si udržel svoji neporazitelnost i ve třetím závodě série v Ústí nad Labem, kde zaběhl čas 32:23. Výsledky

MČR v běhu do vrchu s Příbramáky

Startovní listina

Propozice

Veronika Novotná druhá ve světovém poháru

Moderní pětibojařka Veronika Novotná obsadila druhé místo na Světovém poháru v bulharské Albeně. Na stupně vítězů se v individuálním závodě dostala jako první Češka po 16 letech.

Zdroj idnes.cz

Štafeta Gymnázia Příbram 2:36:23

Štafeta Gymnázia Příbram ve složení Honza Máša, Petr Švarc, Daniela Karasová, Vojta Mrázek, Natálie Fraňková, Markéta Pavlišenová, Tereza Placatková, Filip Martinkovič, Matěj Habart a Matěj Placatka zaběhla v juniorském štafetovém závodu v rámci Pražského mezinárodního maratonu čas 2:36:23, ten stačil na 3. místo ve štafetách.

V MČR jednotlivců zvítězil Jiří Homoláč 2:18:43 před Petrem Pechkem 2:21:06. V ženách nejlepší Marcela Joglová 2:39:23. Milan Hochmut si protrpěl druhou půlku a dokončil v čase 3:06. Z dalších slavných: Petr Kyselý 4:39:03, Jan Havel 4:12:46, Hana Štefaničová 3:30:52.

Matěj Placatka vyhrál i Run Tour v Brně

V sobotu 7.5. si Matěj Placatka před nedělní štafetou zajel pro vítězství do Brna, kde vyhrál 10 km časem 32:04. Letos v tomto seriálu ještě nenašel přemožitele.

Ale bezkonkurenčně největší pohár víkendu vyhrál Jan Pejša v Čechticích

Junioři z Příbrami ovládli MČR

Mistrovský závod juniorů v rámci MČR v běhu na 10 000 metrů opanoval Jan Máša, který finišoval v čase 31:54,48. Druhý doběhl Matěj Placatka. Výsledky, foto Jan Kervitcer

Příbramáci vitězí i proti elitě

Matěj Placatka se prosadil i v dobře obsazeném závodě série RunTour. Na 10 km trati v Českých Budějovicích zaběhl čas 32:26 a předběhl i známého českého reprezentanta Davida Vaše.

Jan Skalička začíná vyhrávat

Jan Skalička zvítězil na 27. ročníku rovinaté desítky ve sportovním areálu v Nymburce.

Celý článek na bezvabeh.cz

Je příbramský atletický stadion na cestě?

Na tuto otázku nejde přesně odpovědět, příbramští Radní však slíbili nepromrhat jeden jediný den k jeho brzké realizaci. Pokud dodrží své sliby, pak v roce 2023 má být zahájena stavba. Aktuálně je známo jméno architekta, který vytvořil studii stadionu a nové sportovní haly. Je jím Prof. Ing. arch. Arnošt Navrátil, specialista na sportovní veřejné stavby. Jednou z jeho prvních prací byla hlavní tribuna v pražském Ďolíčku, mezi fanoušky oblíbená pro svoji příkrou konstrukci, která dovoluje krásný výhled a blízký kontakt s děním na ploše.

Pod jeho vedením vznikla také diplomová práce příbramské studentky architektury Dominiky Lukešové na toto téma. Doufejme, že z její práce se co nejvíce promítne do skutečné realizace.

V přílohách níže najdete pár fotek z návrhu stadionu, fotku poslední realizace pana architekta - zimního stadionu ve Vlašimi i návrh, který se však zatím nepovedlo realizovat: rychlobruslařský areál ve Velkém Oseku.

Zimní stadion ve Vlašimi,
Rozhovor o tribuně Bohemians,
Návrh haly ve Velkém Oseku
Posudek k návrhu volejbalové haly v Českých Budějovicích

Kdy a jaký bude atletický stadion města Příbrami?

Při hledání výsledků místních dospívajících běžeckých nadějí musím hledat jména oddílů nedalekých měst, nejčastěji LOKO Beroun, či Spartak Praha 4. Proč vlastně nemáme vlastní stadion vhodný pro tyto naděje? Na tuto otázku zakládám seriál článků, kde zkusím popsat historii problému, současný stav i možnosti a plány řešení.

Oficiální info o stadionu na ČUS,
Zápis ze zasedání 15.2.2021 o směně pozemků, dle katastru je aktuálně majitelem pozemků Město Příbram.

Zatím poslední veřejné info z 6.10.2021 o studii areálu.

Zajímavý návrh v diplomové práci (10,5MB v pdf) na téma využití současného prostoru stadionu od Bc. Dominiky Lukešové

Hvězdy u nás na půlmaratonu

Do Příbrami přijede česká reprezentantka a několikanásobná mistryně ČR v bězích na dráze i silnici Moira Stewartová. Poběží ve štafetě společně s místní budoucí legendou Petrem Pavlišenem a juniorským mistrem republiky na 10km z Běchovic, příbramským Janem Skaličkou.

Záznamů: 11-20 z celkem 30   Začátek | Předchozí | Následující | Konec

CO JE NOVÉHO?

výsledky pražského maratonu

výsledky MČR v běhu do vrchu v Jánských Lázních

27.7. - 16. ročník triatlonu Brdonoš, Spustí přihlášky 1.5.2024 v 16:00:00. První muž/žena a štafeta startovné zdarma.

Zrušeno Obořišťský lachtan plánovaný na 3.8. se letos konat nebude. Pořadatel se rozhodl ho nepořádat.

Fotky z Veselého vrchu od Petra Butzkeho, od pořadatelů

Míra Sedláček (FA ČVUT) opět potvrdil, že vyhledává delší distance, tentokrát natočil při 12 hodinovce v Konstantinových Lázních 107473m a obsadil duhé místo. výsledky

Příbraman Víťa Průša uběhl za necelých 24 hodin v prakticky zimních podmínkách na K6ultra festivalu v Konstantinových lázních vzdálenost 171,240km a obsadil druhé místo. výsledky

Fotky z Penzion cupu

Fotky z Dražovky: od Petra Butzkeho, od Míry Sedláčka

Fotky z Litně: děti a mládež, hlavní závod, příprava závodu, běh o zdraví, záznam doběhu