Brdský běžecký pohár

Místní atletika

Hvězdy u nás na půlmaratonu

Do Příbrami přijede česká reprezentantka a několikanásobná mistryně ČR v bězích na dráze i silnici Moira Stewartová. Poběží ve štafetě společně s místní budoucí legendou Petrem Pavlišenem a juniorským mistrem republiky na 10km z Běchovic, příbramským Janem Skaličkou.

Adéla Steinsová už bojuje ve světě

Prvním závodem Adély na světových kolbištích se stalo MEJ v estonském Tallinu. Výsledky MEJ

Úspěchy na MČR juniorů

Vojta Novák si opět razantně posunul osobní rekord v běhu na 5000m. Čas 15:43.08 mu zajistil stříbrnou pozici. Matěj Šolc časem 1:58.78 na 800m třetí v dorostencích. 1500m v dorostenkách zcela ovládly Příbramačky v dresu LOKO Beroun Adéla Steinsová a Tereza Placatková. Markéta Pavlišenová se na mistrovství poprvé dostala na 400m pod jednu minutu a skončila třetí ve finále B, celkově devátá.

Výsledky MČR juniorů a dorostenek

MČR v maratonu

Příbramáci byli opět hodně vidět na mistrovství ČR v maratonu v Praze. V 6:30 ráno odstartovali na Karlově mostu na svoji 42 km dlouhou trasu. Jan Skalička měl úlohu vodiče pro svoji týmovou kolegyni ze Spartaku Praha 4 Moiru Stewartovou, které tak dopomohl k času 2:29:26, tedy ke splněnému limitu na OH. Ještě lépe ale běžela Eva Vrabcová - Nývltová a tak aktuálně máme čtyři ženy se splněným ostrým A limitem. Milan Hochmut reálně atakoval svůj cíl, ale opět těsně minul za 2:30:49. Michal Burian ze Sportingu Příbram si odváží nový osobní rekord 2:35:41 a zaznamenal tedy další výkonnostní skok.

Fotky od Jirky Syrovátky, výsledky

Matěj Placatka mistrem juniorů ČR na 10000m

V rámci společného mistrovství České a Slovenské republiky na 10000m na dráze ve Skalici se dařilo Příbramákům. Mezi juniory Matěj Placatka jasně nejlepší z Čechů za 32:44,50. V B běhu zvítězil Jan Skalička časem 32:03,16. Vojta Novák dokončil za 33:56,23

Fotky od Jana Kervicera

V ženách vítězí Moira Stewartová 33:34 před půlmaratonskou mistryní Terezou Hrochovou 33:55.

Jiří Homoláč 29:56 vítězí, dále Viktor Šinágl 30:14, první Slovák Tibor Sahajda a Tomáš Jaša

Výsledky na atletika.sk

SK Sporting na MČR v krosu dorostu

Dvě patá místa vybojovali Matěj a Tereza Placatkovi na MČR v krosu dorostenců v Táboře. Michal Švarc mezi žáky doběhl na 11. místě.

Výsledky

Zlaté Adéla Steinsová a Tereza Placatková na MČR v hale

V Ostravě se uskutečnil republikový šampionát juniorů a dorostu. Ačkoli se řada mladých atletů nemohla v současných podmínkách adekvátně připravovat a pro mnohé to byly vůbec první závody v sezoně, padla celá řada kvalitních výkonů.

Adéla Steinsová zvítězila na trati 1500m v novém osobním rekordu 4:44.43. Teraza Placatková vyhrála na dvojnásobné trati časem 10:25.66 Výsledky mistrovství

Matěj Placatka třetí v juniorech

I ze 124. ročníku závodu se do Příbrami přiveze cenný kov. Zásluhou Matěje Placatky, který časem 33:46 obsadil celkovou 24. příčku, ale hlavně byl bronzový mezi juniory.

Celkově vyhrál Jakub Zemaník časem 30:18 a mezi ženami byla nejrychlejší Moira Stewartová za 33:49

Výsledky MČR, Výsledky veřejný závod

Příbramští veteráni zazářili na "běchovických značkách"

Stanislava Hartmanová zvítězila v kategorii Ž60+, Jan Svoboda byl stříbrný v kategorii M75+ a Dana Svobodová brala bronz v kategorii Ž65+. Největší potlesk ale sklidil Vladimír Kříž, který závod Běchovice - Praha absolvoval od roku 1963 již 58 krát.

Fotky od Petra Kyselého

Zlaté MČR na dráze dorostu pro Příbram

Adéla Steinsová a Tereza Placatková doběhly na prvních dvou místech mistrovského závodu na 1500m na MČR dorostu v Ostravě. V běhu na 3000m si Matěj Placatka doběhl pro 8. místo a zároveň si vylepšil osobní rekord na 09:09,97. Tereza Placatková na stejné vzdálenosti vybojovala bronz za 10:19,19.

Výsledky MČR dorostu a juniorů

Příbramáci na MČR v atletice

Do svých prvních velkých finále na 800m mezi dospělými postoupili Adéla Steinsová (Sporting Příbram) a Petr Pavlišen (Spartak Praha 4). Oba v semifinále zaběhli nové osobní rekordy. V dnešním finále ve 14 hodin Adéla skončila šestá časem 2:12,63, kdy odtáhla celé první kolo za 69,43. Ze všech finalistek je s velkou rezervou nejmladší, ročník 2004. Zvítězila Vendula Hluchá z Opavy za 2:09,75.

Petr Pavlišen si ve finále opět posunul své maximum na 800m na 1:52,34. Celkově skončil sedmý, ale během celého mistrovství si posunul osobní rekord skoro o 4 vteřiny. Semifinálovým časem o setinu zdolal i nejlepší dosud platný světový čas Jarmily Kratochvílové a ve finále ubral ze svého maxima další vteřinu. Mistrem republiky se stal Lukáš Hodboď za 1:47,98.

Výsledky

Záznamů: 21-30 z celkem 31   Začátek | Předchozí | Následující | Konec

CO JE NOVÉHO?

Fotky z Energon běhu od Elišky Doubravové

výsledky pražského maratonu

výsledky MČR v běhu do vrchu v Jánských Lázních

27.7. - 16. ročník triatlonu Brdonoš, Spustí přihlášky 1.5.2024 v 16:00:00. První muž/žena a štafeta startovné zdarma.

Zrušeno Obořišťský lachtan plánovaný na 3.8. se letos konat nebude. Pořadatel se rozhodl ho nepořádat.

Fotky z Veselého vrchu od Petra Butzkeho, od pořadatelů

Míra Sedláček (FA ČVUT) opět potvrdil, že vyhledává delší distance, tentokrát natočil při 12 hodinovce v Konstantinových Lázních 107473m a obsadil duhé místo. výsledky

Příbraman Víťa Průša uběhl za necelých 24 hodin v prakticky zimních podmínkách na K6ultra festivalu v Konstantinových lázních vzdálenost 171,240km a obsadil druhé místo. výsledky

Fotky z Penzion cupu

Fotky z Dražovky: od Petra Butzkeho, od Míry Sedláčka

Fotky z Litně: děti a mládež, hlavní závod, příprava závodu, běh o zdraví, záznam doběhu