Jarní běh Litní a zámeckým parkem plánovaný na 11.4. je zrušen a již se neuskuteční.
Petr Hošna z Atletiky Písek zaběhl 100km za 6:27:14, tedy průměrným tempem 3:52/km. Jedná se o třetí nejrychlejší stovku v českých dějinách. Výsledky MČR v Plzni
11. ročník Příbramského půlmaratonu plánovaného na 24.5. se poběží 18.10. Důvodem je kolize s jinou městskou akcí Divadlo patří dětem, při které se bude také dopravně uzavírat část města.
Termínovka poháru běhu do kopců 2026
Je říjen a slunce chodí každý den trochu blíž kolem Písku anebo Budějic, tlačí se každým dnem dolů k jihu. Hořovický cvoček se běžel ve slunci, co se kloní k jihu už potřicáté sedmé. Cvoček, to je závod pobloudilých romantiků a běžeckých snílků. A taky těch co vědí, že kros není závod pro bábovky, zvlášť když ty bábovky mají v nohách včerejší běh v Příbrami. Cvoček je závod hvězd a stálic Brdského běžeckého poháru. V Hořovicích mají navrch opravdové stálice, ty totiž v tom zasnění nevnímají včerejší výkon. Rozběhnout nohy a tělo po sobotě, i když je to ke slunci, jenže dost do kopce, to chce zapření, a taky „kdybych to byl býval věděl“ se tam mihne, jenže každý ví do čeho jde. Rozběhnutí je trochu jako začátek křížové cesty. Než se pěšina narovná trvá to, a pak už jen podzimní les a louky, velbloudí hrby nad Komárovem, a zase nahoru, zase dolů a naposled nahoru, a dlouho, než seběh pustí nohy tlouct do malého kousku asfaltu silnice až ke garáži u hořovického Domečku. Tam pan Hostička nafilmuje to defilé vůle na záznam doběhu. A pak se rozvalit na trávu pod bednou, jen vítr lehce dosouší zpocené vlasy, na bedně se za potlesku a hlaholu těch ostatních vystřídá skoro každý. Vystřelí se pár špuntů a kdyby roznášeli pivo, dalo by se smát a klábosit až do večera. Pořád by bylo o čem povídat, o botách co se v nich běhá rychle a bez únavy, co kdo vbrzku poběží, kde se běželo a jak do toho to slunce lehce z jihu svítí.
Petr Butzke
Výsledky v pdf: Celkové, kategorie
Fotky: od Petra Touška, od Míry Sedláčka
První fotky od Karolíny Šejnové
Celý týden, den po dni, od pondělka do pátku slunce téměř žhnulo. Možná po ránu trochu mlhy a nízkých mraků, ale pak azurovo, výletně, na trenýrky, jen skočit šipku do rybníka. A když o to jde, když se má ta letní pohoda zopakovat, tak to kiksne. Třicátý ročník běhu města Příbrami se od nejmladších atletických nadějí rozbíhal pod šedými mraky, s dešťovou nadílkou. Klasik by se postavil mezi futra a jen by to komentoval tvrdě pravdivou větou „… a chčije a chčije…“. Že léto svůj širák opravdu odhazuje prozradí i první kulichy. Není to naschvál ani náhoda, je to o tom, že zatím, naštěstí, neporučíme, jako lidstvo, větru a dešti. Ani vlhké podmínky neodradily přes 240 dětí a obětavých rodičů přijít na Novák a závodit do roztrhání těla, zabojovat o místo na bedně, trošku to tělo seždímat a zkusit se smáčknout. Na hlavní závod 30. ročníku města Příbrami se mraky malinko zvedly a déšť si svoje popichování nechal na jindy. Na desetikilometrovou trať vyrazilo 79 běžců. Na poloviční pětku 55 paní a slečen. K tomu 12 štafet. Lidí běhalo kolem Nováku a Fialáku opravdu spousta. Nejrychlejší ze všech žen v tom jubilejním 30. ročníku byla Anička Karasová. Mezi muži si další úspěch v letošní povedené sezóně připsal Vojta Novák.
Třicátý ročník běhu v Příbrami si zaslouží i trochu pátrání v archívu. Ten úplně první Běh města Příbrami se běžel 1. října v roce 1994. Startovalo se u divadla, cíl a zázemí závodu byl mezi zimákem a plaveckým stadiónem. Závod nesl doušku „závod tří náměstí“. Trať vedla přes náměstí 17. listopadu, přes náměstí J.A. Alise na Březových horách a přes náměstí T.G. Masaryka ve staré Příbrami. Probíhalo se velkou částí města. Na doprovodném historickém obrázku je pro znalce Příbrami plánek. Už druhý ročník v roce 1995 přinesl změnu trati, běžely se čtyři okruhy v okolí bazénu a náměstí 17. listopadu. Ze jmen, která dodnes rezonují zprávami Brdského běžeckého poháru, figurují ve výsledkové listině Josef Vitásek, v kategorii mužů do 39 let, ve veteránech nad 40 let se zúčastnila legenda silničního běhu Běchovice – Praha, Vladimír Kříž, anebo zakladatel závodů v Hořovicích Jaroslav Vavřička, z žen, které dodnes občas na závodu BBP můžeme potkat si v tom prvním ročníku doběhla pro stříbro Karla Mališová. Příští rok Běh města Příbrami nakročí do další třicítky a dnešní hvězdy a stálice budou podle věku překračovat hranici, kdy stálice začne být legendou, ideálně pořád v rytmu, pořád v pohybu, pořád s nadšením, které běh umí nadělit.
Petr Butzke

Výsledky v pdf: Děti, štafety, Celkové, kategorie, časy kol, záznam doběhu
Plakát v pdf

Připadá to jako včera, včera běžel Vláďa Kříž svoje šedesáté Běchovice, Petr Švarc si vyběhl první místo v kategorii, protože to je jasný, radši mrtvej, než druhej, Honza Svoboda ten to druhé místo ustál v kategorii veteránů, kde to „veteránů“ zaslouží psát s obdivným a velkým „V“. Dana Svobodová doběhla v kategorii na bronzovém místě, Stáňa Hartmanová si vychutnala nevděčnou bramborovou medaili, Miládka Bartošová skvělé sedmé místo, Vojta Novák v opravdu našlapané elitní kategorii dvacátý třetí… Je to jen malé ohlédnutí, včera nebo před rokem, letí to.
O víkendu, kdy nás astronomické léto definitivně opustilo, si Brdský běžecký pohár dal pauzu. Jenže závodní zvyk je zvyk a tak potěšení pořádně se zmáčknout nabídly 127. Běchovice. Honza Svoboda vyběhl nádherné druhé místo v kategorii. Stáňa Hartmanová si po loňské bramboře doletěla taky pro stříbrnou medaili. Dana Svobodová ani Miládka Bartošová se v umístění v kategorii také neztratily. Vláďa Kříž se legendárního závodu zúčastnil po jednašedesáté! Pepa Průša, reprezentující Babinec Obecnice, rozmasíroval achilovku a také vyrazil na trať. Ze známých tváří BBP se na start letošních Běchovic postavil Karel Bělohlávek, Jan Pejša, oba v čase pod 40 minut. Běžela Hana Linková. Saša Pavlišen, momentálně v plném tréninku na říjnový triatlon Wintermann. Běžel, tradičně, Petr Kyselý. Nemohla chybět ani příbramská běžecká elita, nejlépe Vojta Novák v osobním rekordu na běchovické trati. Vojta se posunul dopředu, letos celkově deváté místo. Matěj Placatka si vyběhl první místo mezi juniory a Anička Karasová v juniorkách brala 8. místo. Jan Skalička asi úplně spokojeně neodjížděl, letos to stačilo až na 41. místo.
127. ročník Běchovic je historie a v Příbrami se 30. září koná další podnik BBP. Závodní kolotoč zastaví až na konci listopadu, zatím jedeme dál, kupte si vstupenky a zaujměte místa…Petr Butzke
Poslední zářijová neděle patří nejstaršímu nepřerušenému běžeckému závodu v Evropě Praha - Běchovice. Letos se běží 127. ročník. A k Běchovicím patří Příbramák Vláďa Kříž, letos již po 61. Opět tak posune absolutní počet účastí na nový rekord.
www.bechovice-praha.cz/vladimir-kriz
Pozvánka na štafetový závod do Sušice. Najde se nějaká místní brdská smečka kajakář + běžec + paraglidista + cyklista?
Více na: exchallenge.cz
Foto z Bezděkova od Miroslava Pavlíka
Louka v Bezděkově se opět stala běžeckým svatostánkem. Oblouk Brdského běžeckého poháru zasvítil mezi stromy a sobotní ticho na chvíli zmizelo. Hned od rána, na trávě ještě mokré od rosy, od rána ještě v chladu, ale pod modrou oblohou, vypuklo běžecké klání. Nejmenší běžci, někteří zatím za ruku s maminkou, protože první závod v životě si zaslouží náležitou podporu, vyrazili na trať. Na druhé straně veteráni, kteří kdyby do řady vyskládali páry bot, co odběhali, vyrovnala by se řada škrpálů z Rožmitálu až k benzince do Březnice. V těch botách, jedněch po druhých, se do nohou ukládaly desítky kilometrů a tréningový deník je toho svědkem. Za ty roky by se sečetlo tolik kroků a kilometrů, jako by se oběhla zeměkoule. Běhání je vášeň a kdo k ní přivoněl tak ví, že i ty boty, ve kterých běhá dnes, brzy přiloží do té pomyslné řady starých botasek, mizun, adidasek, najků, pum, asiksů, saukonů u benzinky v Březnici. Obuje nové boty a vdechne jim život dalšími kilometry. Dnešní běhání v Bezděkově přineslo kousek života do každého páru běžeckých bot. Všem dalo něco, co nám nikdo nemůže vzít. Nezáleží na tom, jestli to bylo s maminkou za ruku. Nezáleží na tom, jestli se běželo takticky, zkušeně a s rozvahou. Nezáleží na tom, jestli to byl začátek prvního oběhu zeměkoule nebo náběh do druhého kola. Na louce v Bezděkově byl velký den. Příslib dalších svátků v botách, co se v nich dobře běhá.
Petr Butzke
Výsledky v pdf: Děti, Celkové, kategorie
Nalezeno zapomenuté triko:
Ostřílení organizátoři závodů Saša Pavlišen a Petr Butzke si vás dovolují pozvat na běh do svých nejhlubších lesů.
Letos opět včetně závodů pro děti.
Podrobnosti, propozice v pdf, přihlášky
Z tohoto běhu si něco může odvézt opravdu každý.

Rekordman v počtu startů v závodech Brdského běžeckého poháru a zcela určitě i mnoha dalších běžeckých pohárů oslavil 80. narozeniny.

Běhy do Kopců 2026 behydokopcu.cz
25.7.2026 - Brdonoš brdonos.cz
Pro milovníky běžeckých aplikací je možnost připojit se do skupiny Brdského běžeckého poháru a vzájemně sledovat své tréninkové snažení:
Garmin,
Strava
Časomíra Brdského poháru 4timing hledá posily z řad sportovních nadšenců. Nabízíme práci zejména na soboty, vše naučíme. Stačí se ozvat. Až na jednu výjimku, příjemný kolektiv.
Pokud by se někdo zbavoval staré, ale ještě funční LCD televize/monitoru od 80cm s HDMI nebo tiskáren USB i síťových, starých laptopů, stačí nám napsat, vyzvedneme. 4timing.cz.
Nabízíme k prodeji nové neoprenové pásky, které byste nemuseli sdílet s ostatními. Cena 100,-
Objednat u 4timing.czLze zakoupit i v cykloservisu Sedláček v Uranu - Plzeňská 76, Příbram
Ztráty/nálezy
Seznámení s projektem
| Pořadí žen v cíli | Čas | ||
| Průběžné pořadí poháru TOP 10: | ||||
| Pořadí žen do 55 let | Body | |||
| 1. | Flachsová Šárka | Příbram | 1004 | |
| 2. | Koňaříková Zdeňka | 965 | ||
| 3. | Prouzová Lenka | Rozběháme Hořovicko | 905 | |
| 4. | Kaiserová Jiřina | Příbram | 844 | |
| 5. | Pertlová Martina | Beroun | 836 | |
| 6. | Rosolová Ivana | TK Zdice | 740 | |
| 7. | Žížalová Denisa | Beroun | 692 | |
| 8. | Stibalová Petra | Broumy | 595 | |
| 9. | Palková Miroslava | Újezd Doubravan | 488 | |
| 10. | Lepičová Hana | Sri Chinmoy Marathon Team | 472 | |
| Kompletní pořadí, Jednotlivé závody 2025 ¦ 2024 ¦ 2023 ¦ 2022 ¦ 2021 ¦ 2020 ¦ 2019 ¦ 2018 ¦ 2017 ¦ 2016 ¦ 2015 ¦ 2014 |
||||









