
…nebylo. A kdyby v Dobřichovicích měli primátora a ne jenom starostu, a kbyby se běžci shlukli do skupinek po osmi, każdý v ruce veslo, mohli jsme dnes absolvovat primátorky. Voda lila z nebe celou noc a běžecký ovál se zrcadlil v zamračeném a upršeném nebi jako mořské oko. Pod tradičním obloukem Brdského běžeckého poháru byla kaluž nad kotníky. Smekavo, mokro a brodivo było po celé trati. Všechny indikátory počasí, kdy by člověk psa nevyhnal, ukazovaly jasně. Dokonce i Jirka Rosol běžel v tričku, počítám, že od Partyzánské stezky poprvé. Počáteční nesmělé obíhání kaluží po prvním kilometru nedávalo smysl, je daleko rychlejší, a stejně mokré, dát tu louži na komoru a proběhnout ji rovně. Na Dobřichovice bude letos mokrá vzpomínka. Vzpomínka na to, že závod končil s vypranými botami, s předepranými svršky a s vysprchovaným tělem. Jen to všechno nacpat do sušičky. Vysušit, srovnat a připravit na příští sezónu. V Dobřichovicích zavoněly poslední body do Brského běžeckého poháru 2025.
Petr Butzke
Výsledky v pdf: Děti celkové kategoriefotky Ivy Rosolové
Časový pořad:
10:00 začátek prezence
10:45 - 11:00 společné rozcvičení dětí s trenéry
11:05 kluci mini benjamínci, roč. nar. 2020 a mladší (200m)
11:10 holky mini benjamínci, roč. nar. 2020 a mladší (200m)
11:15 kluci benjamínci, roč. nar. 2019 - 2018 (200m)
11:20 holky benjamínci, roč. nar. 2019 - 2018 (200m)
11:25 kluci mladší přípravka, roč. nar. 2017 - 2016 (400m)
11:30 holky mladší přípravka, roč. nar. 2017 - 2016 (400m)
11:35 kluci starší přípravka, roč. nar. 2015 - 2014 (600m)
11:40 holky starší přípravka, roč. nar. 2015 - 2014 (600m)
11:45 mladší žactvo, roč. nar. 2013 - 2012 (1000m)
12:15 vyhlášení 1. bloku
13:00 starší žactvo, roč. nar. 2011 - 2010 (3 km - 1 kolo)
13:00 dorost a junioři, roč. nar. 2009 - 2006 (6 km - 2 kola)
13:00 muži a ženy do 35 let, roč. nar. 2005 - 1991 (6 km - 2 kola)
13:00 muži a ženy nad 35 let, roč. nar. 1990 - 1980 (6 km - 2 kola)
13:00 muži a ženy nad 45 let, roč. nar. 1979 a starší (6 km - 2 kola)
14:00 vyhlášení 2. bloku
Popis výstavby atletického zázemí v Černošicích a Dobřichovicích
Závod je pořádán pro všechny věkové kategorie. Tratě od 200 m do 6 km a výtěžek poputuje jako příspěvek na vybudování nové atletické dráhy.
Změna trasy Vánoční kros v Mýtě konaný 20.12.2025 startuje i končí poprvé v místě prezence jako loni, nikoliv u kostela. Trasa závodu bude zcela jiná. Po hlavní silnici se již nikdy nepoběží. přihlášky, plakát
Vážení spoluběžci, kamarádi! Po mnohých výzvách mnohých z Vás jsme se rozhodli uspořádat přátelské setkání po vyhlášení Brdského poháru 2025 spojeném se štafetovým závodem dvojic na Novém Rybníku v Příbrami.
Zde zásadní informace přihláška/rezervace www.juniorklubpribram.cz
Petr Butzke
Více na: behydokopcu.cz
O Velikonoční neděli se tradičně v Rožmitále pod Třemšínem konal již 65.ročník silničního běhu „Rožmitál-Březnice“. Na start se postavilo celkem 222 závodníků, z toho 158 mužů a 64 žen, což je mírný nárůst oproti roku 2022. Počasí sice nebylo nejteplejší, nicméně víceméně bez větru či deště, což dávalo šanci na rychlé časy. Další motivací byla jistě krásná dřevěná medaile pro všechny zúčastněné.
Při pohledu na startovní listinu jsme mohli celkem jednoduše zjistit, že do Rožmitálu přijelo hodně dobrých běžců – jak z té mladé generace jako jsou Vojtěch Novák, Jak Skalička, Tomáš Zikmund či Jan Máša, tak i ti zkušenější jako Jan Šneberger či Milan Hochmut. Na startu se také objevil vítěz Brdského poháru Zdeněk Zeman, který si byl dobře vědom síly svých soupeřů anebo pátý z minulého roku Petr Minařík. Mezi ženami patřila k favoritkám jistě vítězka z roku 2017 – Ivona Rejsková, pátá z minulého roku Jitka Dušková respektive sedmá Anna Hrabáková.
Závod odstartoval přesně v 10:30 a hned po startu vyrazili všichni ve velmi rychlém tempu, aby se prokličkovali úvodními uličkami Rožmitálu ke kruhovému objezdu, kde už bylo více místa. Zcela uzavřená trať dovolila běžcům volit ideální stopu, čehož využili jako první zmínění hlavní favorité závodu, kteří utvořili asi desetičlennou skupinu. Té vévodil od prvních metrů Vojta Novák, který si minulý týden vytvořil osobní rekord na půlmaraton, a to ve výborném čase 1:08:15, a uzavíral jí Zdeněk Zeman. I tato skupina se ale neudržela kompaktní, protože tempo kolem 3:04 na kilometr bylo příliš vysoké, a tak stylem start-cíl zvítězil právě Vojta Novák fantastickým časem 30:36, za ním doběhl Jan Skalička a třetí místo bral Tomáš Zikmund. O čtvrté místo svedli boj Honzové Máša a Šneberger, kdy nakonec úspěšnější byl Jan Máša a „tradičně druhý“ Šneberger byl tentokrát pátý. Až desátý doběhl vítěz Brdského poháru za rok 2022 Zdeněk Zeman, který teprve očividně ladí formu na později. Můžeme si tedy jasně všimnout, že první čtyři místa obsadili mladí borci narození mezi lety 1999-2004, což je jedině dobře.
Mezi ženami vyhrála Ivona Rejsková skvělým časem 36:50 před druhou Annou Karasovou a Janou Vojákovou. Jestli je vám příjmení Karasová známé, tak máte pravdu. V roce 2018 vyhrála tento závod její sestra Daniela Karasová, a to v pouhých 15 letech! V tom samém roce byla právě Anna Karasová úplně nejmladší účastnice závodu (12 let).Nejstarším účastníkem se naopak letos stal Honza Svoboda 1943. Nejmladší byl Jan Pávek (2010) z Příbrami, dále Eliška Janoušková (2009) a Jan Vlas (2009).
Závody si užily i děti, které měli možnost změřit své síly po dokončení všech závodníků hlavního závodu.Za rok se na všechny těšíme znovu!
Jan Havel

Fotky z Litně: Dětské závody, hlavní závod, Přípravy závodu
V Praze běželo na dvanáct tisíc běžců jarní půlmaratón. Do tónů Smetanovy Vltavy startovaly i známé tváře BBP. Miládka Bartošová (2:36:17), Jana Turečková (1:53:50), Jiřina Honzáková (2:01:13), Romana Hrdličková (1:53:28) s Dušanem (1:32:44), Hanka Linková s Martinou Slámovou v dresu týmu SK Merlot (obě v novém osobním rekordu 2:09:03 až 04). V nejlepší společnosti se proběhnul Vojta Novák. Jeho výkon je opravdu obdivuhodný, 1:08:17, skončil jako pátý z domácích běžců, tady je to zase úspěch, psáno s velkým Ú. A k tomu nový „personal best“ na půl maratónské trati.
Petr Butzke

Běh v Litni se letos opravdu trefil jaru do rozjezdu. Trať lemovaly kytičky jako z botanické zahrady, fialky, sluníčkově žluté orseje, dymnivky a křivatce, do toho vůně kvetoucích trnek a běh po koberci z odpadlých okvětních lístků. Jaro jak má být, dokonce i ta trocha aprílové nejistoty nechyběla, pustí nějaký mrak spršku vody nebo ne, zvláště 1. dubna to je otázka přímo loterijní. K tomu tu a tam, jak jinak, trochu bláta, bez toho by dojem nebyl úplný. Tohle všechno na dvakrát, ve dvou kolech, pro prohloubení zážitku. Liteň, je kros se vším všady, snad jen vodní příkop jako na steeplu chybí. Všechno ostatní bylo jak má být. Dobré značení trati, výborná organizace, záruka kvality od Krtků.
Petr Butzke

Specialista na běh v horách, skyrunning a běh do schodů Tomáš Maceček si přijel vyzkoušet méně náročný profil v Litni a s přehledem zvítězil. Tradičně druhý doběhl Jan Šneberger před Michalem Burianem.
V absolutním pořadí žen se zrodilo unikum pro klan Poborských z pražského Kerteamu. Dcera Eliška vítězí a máma Helena je třetí. Mezi nimi doběhla druhá Alexandra Loškoski z Roudnice.
Děti, Celkové, kategorie, záznam doběhu
Když se něco slíbí, tak se to má splnit, a slovo taky dělá chlapa, říká se. Pokud se může někde pomoct, a jen trochu to jde, tak by se taky mělo. Z každého startovného šlo pár korun na pomoc domovu seniorů v Rožmitále pod Třemšínem. Dík patří všem běžcům Brdského běžeckého poháru, kteří v té slotě, blátě a sněhu, běželi přes hřeben Štěrbiny. Běh umí přinést i něco víc, než je jen zpocené triko a zablácené boty. A o to tady jde.
Petr Butzke
PS. o závodě píší v Třemšínských listech:

Nabízíme k prodeji nové neoprenové pásky, které byste nemuseli sdílet s ostatními. Cena 100,-
Objednat u 4timing.czLze zakoupit i v cykloservisu Sedláček v Uranu - Plzeňská 76, Příbram
Běhy do Kopců behydokopcu.cz
26.7. - Brdonoš brdonos.cz
Ztráty/nálezy
Seznámení s projektem
| Pořadí žen v cíli | Čas | ||
| Pořadí mužů v cíli | Čas | ||
| Výsledky od pořadatelů: Děti celkové kategoriefotky Ivy Rosolové | |||
Pro milovníky běžeckých aplikací je možnost připojit se do skupiny Brdského běžeckého poháru a vzájemně sledovat své tréninkové snažení:
Garmin,
Strava
Časomíra Brdského poháru 4timing hledá posily z řad sportovních nadšenců. Nabízíme práci zejména na soboty, vše naučíme. Stačí se ozvat. Až na jednu výjimku, příjemný kolektiv.
Pokud by se někdo zbavoval staré, ale ještě funční LCD televize/monitoru od 80cm s HDMI nebo tiskáren USB i síťových, starých laptopů, stačí nám napsat, vyzvedneme. 4timing.cz.
| Průběžné pořadí poháru TOP 10: | ||||
| Absolutní pořadí žen | Body | |||
| 1. | Kadaňková Michaela | 2380 | ||
| 2. | Švagrová Kristýna | Dobříš | 2360 | |
| 3. | Linhová Michaela | Jince | 2272 | |
| 4. | Řechková Svatava | Oxygen Příbram | 2245 | |
| 5. | Stibalová Petra | Broumy | 2127 | |
| 6. | Fraňková Andrea | Praha 6 | 2119 | |
| 7. | Salivarová Aneta | Příbram | 2102 | |
| 8. | Koňaříková Zdeňka | 2002 | ||
| 9. | Rosolová Ivana | TK Zdice | 1982 | |
| 10. | Turečková Jana | TK Bohutín | 1783 | |
| Kompletní pořadí, Jednotlivé závody 2023 ¦ 2022 ¦ 2021 ¦ 2020 ¦ 2019 ¦ 2018 ¦ 2017 ¦ 2016 ¦ 2015 ¦ 2014 |
||||
