Start ve pátek 1.května 2026 ve 12:00 hodin ve Strašicích u Rokycan Závod je určen pro amatéry, masters, elite, juniory, ženy a děti a je vypsán na 75km pro silniční i terénní kola. Závod je součástí série závodů ČSC, Roadcup, Galaxy serie, Giant liga, ZAL a UAC . V tomto ročníku je připravena trasa, která zavede účastníky opět na nejlepší místa pohoří Brd, tzn. vrch Tok, Praha, Lázská přehrada a Padrťské rybníky. Informace k závodu najdete na www.sparta-cycling.cz
Jarní běh Litní a zámeckým parkem plánovaný na 11.4. je zrušen a již se neuskuteční.
Petr Hošna z Atletiky Písek zaběhl 100km za 6:27:14, tedy průměrným tempem 3:52/km. Jedná se o třetí nejrychlejší stovku v českých dějinách. Výsledky MČR v Plzni
11. ročník Příbramského půlmaratonu plánovaného na 24.5. se poběží 18.10. Důvodem je kolize s jinou městskou akcí Divadlo patří dětem, při které se bude také dopravně uzavírat část města.
Termínovka poháru běhu do kopců 2026
Petr Švarc zvítězil ve své kategorii v den svých narozenin v triatlonovém závodě IRONMAN 70.3 v Hradci Králové.
Obec Višňová zve na 5. ročník překážkového závodu. Trasy jsou rozděleny pro děti dle věku i závod pro dospělé. Všechny závody mají zázemí, start i cíl na hřišti FC Višňová.
Propozice v pdf přihlášky pozvánka na pribram.cz FB
Zkušený Pavel Kubričan si doběhl pro vítězství na 43. ročníku Žebrácké 25. Závod se konal tradičně při svatovavřinecké pouti za horkého slunečného počasí. Po startu v deset hodin se do čela dostal Michal Burian, následován dvojicí Pavel Kubričan a Jiří Čivrný. Na 5. km tato trojice běžela společně za 18:40. Následně se do vedení dostal Jirka Čivrný, několikanásobný místní vítěz. Tam vydržel až do 20. km, kde v seběhu krize přišla i na něj a byl předstižen Pavlem Kubričanem, který si ihned vybudoval rozhodující náskok a do cíle pak doběhl jasné první za 1:30:28. Druhý dokončil Jiří Čivrný, třetí Michal Burian a překvapivě čtvrtý jasně nejmladší Martin Růžička. Pod 1:40 se dostal i pátý Luboš Hilgert. Sedmdesátiletý Miloš Smrčka doběhl celkově sedmý za 01:46:36, a to včera běžel těžký běh do vrchu Jánské Lázně - Černá hora.
Blanka Šindelářová z Blovic opanovala závod žen. Do cíle doběhla za 1:55:27, těsně před Soňou Rybáčkovou z MK Kladno a Kateřinou Houfkovou z Forrest Gump teamu. výsledky
V neděli 18.8.2024 se koná již 31. ročník netradičního závodu dvojic v pražské Hostivaři. Více na bezeckedvojice.cz
Skvělý vstup do moderního pětiboje zaznamenala česká reprezentantka Veronika Novotná. V úvodní kvalifikaci šermu skončila na čtvrtém místě s bilancí 22 výher a 13 porážek a má ideální pozici do bojů o finále. zdroj ČT
program Moderního pětiboje na OH
Bike klub Kralovice zve sportuchtívé zájemce na sobotu 31.8. na Spokemaraton. Trasy 73km, 40km, 20km a dětské závody.
Více na: www.spokemaraton.cz
V tom horku a dusnu jsem musel obdivovat jak závodníky, tak i pořadatele, že to vůbec "dali". Jako člověk, který (ne sám) měl "pod palcem" dětský Fabiánův běh, mohu být spokojen s atmosférou a průběhem tohoto běhu. Dámy, které mi pomáhaly, odvedly perfektní práci. A to jak při přípravě (od přihlášek až po prezentaci na startu), tak i při vyhodnocování jednotlivých kategorií a psaní diplomů.
Vzhledem k poměrně silnému větru jsme měli problémy třeba s kácením banerů, které vymezovaly cílový prostor, respektive náběh do dalších kol. Ale vyřešili jsme to pomocí přihlížejících, kdy si tito stoupli na podstavce, čímž bylo překocení zabráněno. Holt český člověk si musí umět poradit...
Samozřejmě, že jsem se jako ústřední atletický rozhodčí "připletl" ke startu hlavního závodu. A taky jsem (podle pravidel) upozorňoval na 5, 3 a 1 minutu chybějící do odstartování. Klasikou byl startovní výstřel pomocí "staré bambitky". Tu obstaral (a taky nabil) Radek Dolejš z AVC Praha. Po tomto výstřelu se závodníci (bylo jich přes 160) vydali do kopce...
Opět musím "smeknout klobouk" před Mirkem Biškem, který se svou partou tento závod "zmákl" téměř bezchybně. Proč píši téměř? Protože vždycky je co zlepšovat, i když na "Plešivci" je za 22 let konání těch chybiček již minimum.
Ondřej Čerepušťák, hlavní rozhodčí
Běhy do Kopců 2026 behydokopcu.cz
25.7.2026 - Brdonoš brdonos.cz
Pro milovníky běžeckých aplikací je možnost připojit se do skupiny Brdského běžeckého poháru a vzájemně sledovat své tréninkové snažení:
Garmin,
Strava
Časomíra Brdského poháru 4timing hledá posily z řad sportovních nadšenců. Nabízíme práci zejména na soboty, vše naučíme. Stačí se ozvat. Až na jednu výjimku, příjemný kolektiv.
Pokud by se někdo zbavoval staré, ale ještě funční LCD televize/monitoru od 80cm s HDMI nebo tiskáren USB i síťových, starých laptopů, stačí nám napsat, vyzvedneme. 4timing.cz.
Nabízíme k prodeji nové neoprenové pásky, které byste nemuseli sdílet s ostatními. Cena 100,-
Objednat u 4timing.czLze zakoupit i v cykloservisu Sedláček v Uranu - Plzeňská 76, Příbram
Ztráty/nálezy
Seznámení s projektem
| Pořadí žen v cíli | Čas | ||
| Průběžné pořadí poháru TOP 10: | ||||
| Pořadí žen nad 65 let | Body | |||
| 1. | Svobodová Dana | Příbram | 575 | |
| 2. | Vosátková Libuše | Nové Strašecí | 400 | |
| 3. | Butzková Ludmila | Kotva Braník | 390 | |
| 4. | Šroubková Marta | Maraton Plzeň | 200 | |
| 5. | Borecká Alena | Nyřany | 200 | |
| Kompletní pořadí, Jednotlivé závody 2025 ¦ 2024 ¦ 2023 ¦ 2022 ¦ 2021 ¦ 2020 ¦ 2019 ¦ 2018 ¦ 2017 ¦ 2016 ¦ 2015 ¦ 2014 |
||||








